Projekt Tychik

 

Skąd ta nazwa? Tychikbył uczniem Pawła, który nazywał go umiłowanym bratem i współpracownikiem w Panu (Kol 4:7). Był tym, który podtrzymywał i umacniał kościoły założone przez Pawła. Pragnienie by być jak on rozpaliło nasze serca.

Wielokrotnie w ciągu roku organizujemy wyjazdy misyjne, których celem jest inspirowanie i wzmacnianie działających wspólnot oraz wyposażanie i zapalanie pionierów, pragnących stworzyć nową przestrzeń spotkania z Bogiem w swoich parafiach i kościołach. Do każdego miejsca, gdzie jesteśmy zapraszani, wysyłamy grupę kilku lub kilkunastu osób, która najczęściej przyjeżdża kilkakrotnie, aby posługiwać modlitwą, prowadzić spotkania Alpha, seminaria i warsztaty charyzmatyczne, pomagać w zakładaniu i formowaniu wspólnot. Wraz z liderami i opiekunami danego miejsca, wspólnie rozeznajemy potrzeby i uzgadniamy zakres naszej posługi.

Docieramy do najróżniejszych miejsc, do dużych miast i małych miejscowości. Razem z osobami z zaprzyjaźnionych wspólnot prowadziliśmy ewangelizację i modlitwę o chrzest w Duchu Świętym w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Posługiwaliśmy również za granicą m.in. w Kenii i Papui Nowej Gwinei.

Nasza działalność misyjna odbywa się pod opieką duszpasterską ojców Jezuitów z Sanktuarium Św. A.Boboli w Warszawie, z błogosławieństwem ks. Proboszcza Waldemara Borzyszkowskiego SJ oraz o. Prowincjała Tomasza Ortmanna SJ.

Jeśli chcesz, abyśmy przyjechali do Twojej miejscowości, napisz do nas!