Przymierze

 

Jeżeli stwierdzisz, że bliska jest Ci wizja Wspólnoty Dom w Ramionach Ojca i podejmiesz decyzję, że chcesz iść drogą wspólnie z nami, zapraszamy Cię do Przymierza. Oznacza ono powiedzenie Bogu „TAK” na Jego prowadzenie Ciebie w tej konkretnej wspólnocie.

Przymierze, oprócz bycia i korzystania z bogactwa wspólnoty, zakłada również zaangażowanie, wejście w formację i służbę. Jako wspólnota mamy 3 KORZENIE, czyli miejsca czerpania: spotkania Domu (cotygodniowe, kwartalne i wyjazdowe), spotkania w małych grupach, które są miejscem naszej formacji oraz nasze indywidualne spotkania z Bogiem, gdzie pogłębiamy osobistą relację z Nim.  Tworzymy Dom także poprzez posługę w ramach 4 DIAKONII: modlitwy, uwielbienia, braterstwa i misji. Więcej o diakoniach możesz dowiedzieć się tutaj.

Wchodząc do Przymierza we Wspólnocie Dom mówisz Bogu:

TAK na zaangażowanie się we wspólnotę: obecność na spotkaniach Domu, formację w małej grupie i posługę w wybranej diakonii;
TAK na osobistą modlitwę i budowanie mojej relacji z Bogiem, m.in. poprzez Adorację Najświętszego Sakramentu co najmniej 1x w tygodniu;
TAK na post jako styl życia, czyli rezygnację ze wszystkiego co oddala mnie od Boga;
TAK na ewangelizację we wspólnocie poprzez zaangażowanie i/lub modlitwę w intencji podejmowanych działań misyjnych.

W sercu naszej wspólnoty od początku były relacje. Dlatego osoby, które chcą dołączyć do Przymierza zapraszamy w pierwszej kolejności na Alphę, która nie tylko jest miejscem układania fundamentów Domu, ale też jest okazją do poznania ludzi ze wspólnoty w niezobowiązującej atmosferze. Jeśli zastanawiasz się jeszcze nad Przymierzem, zapraszamy Ciebie na najbliższą edycję Alphy - to świetna okazja, aby przekonać się, czy Dom to twoje miejsce.

Wierzymy też, że aby iść razem potrzebujemy wszyscy mieć jasność co do kierunku. Dlatego osoby, które przeszły Alphę i chcą dołączyć do Przymierza, zapraszamy na spotkania Beta, które nakreślają bardziej szczegółowo wizję Domu i pozwalają przyjrzeć się bliżej życiu naszej wspólnoty.

Spotkania Alpha odbywają się zazwyczaj na jesieni, począwszy od października, a Beta na wiosnę. Jeśli chcesz wejść w Przymierze w Domu lub zastanawiasz się nad tym, napisz do nas maila lub zgłoś się bezpośrednio do lidera wspólnoty Marii Kastyak.