Alpha

 

ALPHA to praktyczne wprowadzenie do chrześcijaństwa, które daje możliwość innego spojrzenia na wiarę, wymianę myśli, doświadczeń, a także poznanie ciekawych ludzi, dobrą zabawę i odkrywanie sensu życia.

ALPHA to 10 spotkań, które rozpoczynają się kolacją, po której następuje krótki wykład i dyskusja w grupach. To także Weekend ALPHA, na którym poznajemy innych i siebie.

ALPHA przeznaczona jest dla wszystkich, którzy wątpią, nie rozumieją chrześcijaństwa, nie chcą kościoła, szukają sensu życia, chcą podyskutować na nurtujące pytania lub je postawić.

 

Trochę szczegółów:


ALPHA to cykl 10 cotygodniowych spotkań. Wieczór rozpoczyna się kolacją, po której następuje wykład oraz dyskusja.

KOLACJE
Każdy wieczór rozpoczyna się wspólną kolacją. Jest to czas na zjedzenie ciepłego posiłku, owoców lub słodkich przekąsek. Jednocześnie jest to okazja na poznanie ciekawych ludzi przy filiżance kawy, herbaty lub coca-coli. Na stole zawsze znajduje się coś domowego i wielokrotnie oryginalnego.

WYKŁADY
Pozwalają uporządkować i poszerzyć wiedzę dotyczącą chrześcijaństwa, a przy okazji dobrze się bawić. Usłyszysz wspomnienia z podróży, historie miłosne i związane z poruszaniem się różnymi formami transportu. Trochę śmiechu, a jednocześnie poważne tematy. Najlepiej przyjdź i posłuchaj.

DYSKUSJE
Rozmowy w małych grupach pozwalają na zadanie każdego pytania, poruszenie kwestii, które najbardziej nurtują, a dotąd nie było miejsca, w którym można o nich porozmawiać. Można podzielić się własnymi przemyśleniami lub posłuchać, co inni uważają na ten temat.

TEMATYKA:

 • Czy jest w życiu coś więcej?
 • Kim jest Jezus?
 • Dlaczego Jezus umarł?
 • Skąd mieć pewność wiary?
 • Dlaczego i jak się modlić?
 • Dlaczego i jak czytać Biblię?
 • Czy i jak Bóg nas prowadzi?
 • Jak przeciwstawiać się złu?
 • Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
 • Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
 • Co z Kościołem?

 

DLA KOGO?
ALPHA jest dla każdego. Nie ważne ile masz lat, jakie masz wykształcenie, zainteresowania, przekonania, w co wierzysz i czy w ogóle wierzysz.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!!! Chcesz przyjść sam? Świetnie. Chcesz przyprowadzić rodzinę, znajomych? Super i do zobaczenia :)

GDZIE I KIEDY
ul. Rakowiecka 61, Warszawa
Zazwyczaj organizujemy Alphę na jesieni. Informację o planowanym rozpoczęciu kolejnej edycji umieszczamy w aktualnościach na stronie. Najlepiej jest napisać do nas wiadomość e-mailową sygnalizując chęć udziału w Alphie, nawet z dużym wyprzedzeniem. Wtedy możemy od razu zarezerwować dla Ciebie miejsce!

KOSZT
Spotkania są całkowicie darmowe. Jeżeli bardzo chcesz przyłączyć się do organizacji kolacji, możesz złożyć dobrowolny datek, przynieść np. ciastka lub owoce.

WEEKEND ALPHA
Weekend ALPHA to wspólny wyjazd organizowany w połowie cyklu cotygodniowych spotkań. Jest to czas na poznanie ciekawych ludzi, może siebie samego oraz nowe doświadczenia.

 


Chęć udziału prosimy zgłaszać mailowo na adres: alpha@wspolnotadom.pl